Monday, October 3, 2011

Rebaste ristimise nädal

26.septembrist kuni 30.septembrini toimus rebaste ristimine, mille lõpuks said meie kooli kümnendikud ametlikult gümnasistideks. Esmaspäeva hommikul panid kaheteistkümnenendikud rebased sinepi ja mooniseemnetega hambaid pesema ja suhkruveega suud loputama. 3. ja 4. vahetunni ajal toimusid erinevad tegevused, näiteks võidu peale ketšupiga sibulate söömine ja näidendi "aluspesu" esitamine. Mentorid sodisid oma rebaste näod täis ja terve nädala jooksul kasutati koolikotina ämbrit. 
Teisipäev algas rebastel kalamaksaõli joomisega ning igast klassist pidid 5 inimest laulma ja tantsima. Abituriendid valisid välja ka võitja, kelleks osutus 10.C klass, kes edestas napilt 10.A klassi.
Kolmapäeval pidid tüdrukud tantsima kahe 12.klassi tüdruku järgi ning lisaks sellele sööma ohtralt sidrunit ja küüslauku.
Neljapäeval algas aulas kalasöömisega ning mentorid sodisid oma rebaseid või tegid neid mõnel muul viisil isikupäraseks. Rebaseid ootas ka ülessanne, kus nad pidid seisma ringis ja endast järgmisele inimesele andma jalgevahelt pudelit ja kaelaga tennisepalli nii, et need maha ei kukuks. Järgmise vahetunni ajal pidid poisid palja ülakehaga tegema erinevaid harjutusi, mida üks mentoritest neile ette näitas.
Reedel toimus vahetundide ajal võimlemine ning peale 7.tundi algas põhirets. Kõigepealt pidid rebased rivis seisma ning saama banaani läbi riiete, ilma et nad midagi seljast ära võtaksid, seejärel seoti neil silmad kinni ja soditi veel viimast korda näod täis. Esiteks pidid nad sööma soolajääkuubikuid, siis pakuti neile erinevaid kokteile ning pärast pidid rebased roomama halvaks läinud plöga sees ja võtma suuga kausist õunu. Retsi lõpus kallati neile muna ja jahu pähe ning määriti kalaga kokku. Kõigile rebastele anti ka rebasetunnistused, mille alusel loetakse neid täieõiguslikeks gümnaasiumiõpilasteks.
Poisid harjutusi sooritamas:


Põhiretsi pilte näeb SIIT.

Tekst, pildid, videod: Kristel
Põhiretsi pildid : Triinu

1 comment:

  1. Tuletan meelde, et postituse all oli kohustuslikuks elemendiks märksõnana (tag) autori eesnimi ja perenime initsiaal, näiteks HeliK

    ReplyDelete