Saturday, June 2, 2012

EM-i võidab Holland, Saksamaa jääb teiseks.






Ei ole olemas jalgpallifänni kes ei teaks, mis on selle suve kulminatsioon jalgpallis. Otseloomulikult on selleks 8. juunil startiv Euroopa Jalgpallimeistrivõistlused Poolas ja Ukrainas. Turniiril mängib 16 Euroopa parimat jalgpallikoondist igas tiimis 23 jalgpallurit. Turniirisüsteem põhineb neljal alagrupil. Igas alagrupis on 4 tiimi ja edasi pääseb 2 parimat.

Grupp A: Poola, Kreeka, Venemaa ja Tsehhi.

Turniiri avamäng tulebki sellest grupist. Nimelt annavad avapaugu turniirile Poola ja Kreeka omavaheline mäng Poola pealinnas Varssavis. Hindan seda gruppi kui ühte kõige võrdsemat. Väga raske oleks siit ennustada kes edasi saab, kuid arvan, et grupi võidab Venemaa ning teisena saab edasi Tsehhi.

Grupp B: Holland, Taani, Saksamaa ja Portugal.

Tegemist on turniiri surmagrupiga. Kõige huvitavam saab olema tõenäoliselt Hollandi ja Saksamaa vastasseis. Saksamaa, kellel on lausa 11 mängijat välisrahvusest, võtab selle grupis tõenäoliselt esimese koha. Kindel on see, et Taani sellest grupist edasi ei saa. Seega otsustavaks saab Hollandi ja Portugali omavaheline mäng. Eks siis on näha kas maailma parimaks jalgpalluriks tunnistatud Portugali kapten Cristiano Ronaldo suudab Portugali võidule viia või teeb seda Hollandi kapten Mark van Bommel. Edasi saavad Saksamaa ja Holland.

Grupp C: Hispaania, Itaalia, Iirimaa ja Horvaatia.

Ei ole kahtlustki, et Hispaania siit grupist võitjana lahkub. Rohkem peavalu pakub hoopis kes saab edasi teisena. Mõned aastad tagasi oleks pakkunud Itaaliat kuid enam ei ole nii kindel. Itaalia koondises valitseb tõeline segadus ning ei ole isegi välistatud see, et neid turniiril ei näegi. Loodame, et nii halvasti ei lähe ja näeme põnevaid mänge. Arvan, et Horvaatiat saab piisavalt tugevaks nimetada, et nemad ongi need kes edasi saavad.

Grupp D: Ukraina, Inglismaa, Rootsi ja Prantsusmaa.

Kindlasti tekib sellest grupist kaks suurt küsimust - Mida suudab Inglismaa? Mida suudab Prantsusmaa?
Vastuseks ütleks, et mõlemad saavad edasi. Kummagil tiimil pole viimastel aastatel hästi läinud suurturniiridel kuid mõlemas tiimis on tehtud muudatusi, seda eriti Prantsusmaal. Grupi kõige tugevamaks pean ma Inglismaad kuid tõesti ei ole välistatud, et Prantsusmaa võtab esimese koha. Esialgu ütlen, et esimesena pääseb edasi Inglismaa ja teiseks jääb Prantsusmaa.

Niisiis, gruppidest on tehtud üldised ülevaated. Veerandfinaalides mängivad kõigi eelduste kohaselt Venemaa - Holland, Saksamaa - Tsehhi, Hispaania - Prantsusmaa, Inglismaa - Horvaatia.

Venemaa ja Hollandi vastasseis saaks olema väga tempokas. Tõenäoliselt Holland hoiab palli ning harutab Venemaa kaitset lahti. Venemaa võib lüüa oma kiirete kontrarünnakutega. Mängu seisuks pakuks 2:0 Hollandi kasuks ning näeme Hollandit poolfinaalis.

Saksamaa ja Tsehhi vastasseis saab olema väga huvitav kuna mõlemas tiimis on teravaid mängijaid. Ei usu, et paberil tugevam Saksamaa Tsehhit niiväga üle mängib, tuleb hoopis väga tasavägine kohtumine. Saksamaa väljub aga võitjana lisaajal löödud 1:0 väravaga.

Hispaania ja Prantsusmaa. Kui loota sellepeale, et Prantsusmaa on heas hoos, siis pakub ta Hispaaniale väga peavalu tekitava kohtumise. Prantsusmaal on potentsiaali sellest kohtumisest väljuda võitjana kuid usun, et see aasta sellist asja ei juhtu. Hispaania võidab 2:1.

Inglismaa - Horvaatia kohtumisest saab olema veerandfinaalide kõige tasavägisem mäng. Horvaatia on alati suutnud Inglismaale palju peavalu tekitada ning Inglismaa peaks tõeliselt neid kartma. Hoolimata sellest, et Inglismaa paberil tugevam on, edasi saab Horvaatia kolme väravaga Inglismaa kahe vastu.


Poolfinaalis mängivad Holland - Hispaania ja Saksamaa - Horvaatia.

Saksamaa ja Horvaatia mängu kontrollib rangelt Saksamaa. Horvaatia on väsinud raskest mängust Inglismaa vastu. Kahjuks peab Horvaatia leppima kolmanda koha mängudega ja Saksamaa saab edasi võites 2:0.

Holland ja Hispaania mäng saab olema tõeline maiuspala. Mõlemad tiimid mängivad oma stiilis ja kumbki ei taha, et neile vastase mängustiili peale surutaks. Mängu algus saab olema rahulik vastase kompimine ja esimene poolaeg möödub mõne üksiku hea võimalusega mõlema tiimi poolt. Teisest poolajast saab täielik thriller. Teine poolaeg on väga tempokas ja võimalusterohke. Hispaania surub veidike rohkem, kuid neile saab saatuslikuks lõpuminutitel löödud Hollandi värav. Holland on finaalis võites Hispaaniat 1:0.

Kolmandale kohale mängivad Horvaatia ja Hispaania. Hispaania paneb mängu põhiliselt varupingi ning Hispaania näljased varumängijad tõstavad mängu tempo kohe lakke. Horvaatia peab visalt vastu ning mäng läheb lisaajale. Lisaajal lööb Hispaania oma kaua oodatud värava ära ja saab väljateenitud kolmanda koha.

Finaalis mängivad Holland ja Saksamaa. Omavahel juba grupis mänginud tunnevad üksteist juba hästi. Mängu algus saab olema väga ettevaatlik mõlema tiimi poolt. Esimese poolaja lõpuks on Saksamaa ühe värava löönud ning Saksamaa läheb teisele poolajale vastu 1:0 eduseisus. Teine poolaeg hakkab paljulubavalt Hollandile kuid Saksamaa suudab veel ühe värava lüüa. Seis on 2:0. Natuke peale 2:0 väravat Holland taastub ja võtab mängu initsatiivi enda kätte. Holland surub ja Saksamaa on umbkaitses. Üks hetk saab Holland karistuslöögi peaaegu kasti joonelt ning Robin van Persie realiseerib selle ära. Seis on 2:1 ning nüüd hoiab ka Saksamaa natuke palli kuid lisaminutitel lööb Holland 2:2. Mäng läheb lisaajale kus midagi erilist ei juhtu. Mõlemad tiimid mängivad penaltite peale. Penaltiseeria ka tuleb ning Holland võidab selle 4:2. Holland saab karika.



Intervjuu Soccerneti vabakutselise ajakirjaniku Egert Pommeriga ja Sparta noortetreeneri Ralf Rogoviga:

1.Küsimus: Keda pead turniiril favoriidiks ja miks?

Egert: Ega see favoriitide ring on sel korral ütlemata lai. Suurimaks favoriidiks peetakse kindlasti tiitlikaitsjat Hispaaniat, kuid tiitlit võita on kindlasti kergem kui tiitlit kaitsta. Lisaks võib Hispaaniale saatuslikuks saada liialt suur mängijatevalik, kuivõrd on oht teha liiga palju vangerdusi koosseisus ja sellega rikkuda ühtne meeskonnavaim.
Teised suured favoriidid on Saksamaa ja Holland, kel mõlemal on väga head mängijad, kuid siiani on „i“le täpp jäänud peale panemata. Eks nagu igal turniiril on omad favoriidid, on ka niinimetatud mustad hobused, kelleks sel EM-il peaks mina Venemaa koondist, kes on näidanud üsna muljetavaldavat mängu turniirieelsetes sõprusmängutes.
Peafavoriidiks aga on ja jääb Hispaania, vaevalt et sellele väitele palju vastuvaidlejaid on.

Ralf: Hispaania, kuna neil on ka sellel aastal väga ühtlane võistkond. Võibolla saab neile see aasta vastu Holland, kuid see on vähetõenäoline. Minu arvates.

2.Küsimus:  Kas on mingi mängija ka kellel eriliselt silma peal hoiaksid või kellelt suuri tegusi ootad?

Egert: Esimesena lööb ette muidugi Torres, kellelt terve hooaeg on kui mitte kogu maailm, siis vähemalt kogu Euroopa oodanud avanemist. Viimaste mängude põhjal tundub, et mees ongi vormikõvera jälle üles saanud ning sellega seoses tasub temal kindlasti silma peal hoida.
Teise mehena tooksin välja Bayerni ja Saksamaa koondise kaitsja Holger Badstuberi, kuid eks kaitsvatel mängijatel on üsna keeruline tavalisele vaatajale silma paista. Kolmanda mehena tooksin välja venelaste Andrei Arshavini, kes pärast 2008 EM-i tõusis väga kuumaks nimeks ning veidi aega hiljem leidiski end juba Arsenalist, kuid tänaseks päevaks on tema taas tagasi Venemaa liigas.Võib-olla suudab mees end taas koondises leida ning miks mitte taas lepingu mõnes superklubis teenida.
 
Ralf: Sellele küsimusele vastust pole, kuna tahaks ikka näha staare esinemas. Pigem oleks selle poolt, et EM-i ajal tuleks esile mõni noor või uus staar.

3.Küsimus: Kellele ise pöialt hoiad?

Egert: On selge, et kui oled Barcelona fänn, siis on raske mitte Hispaania koondise poolt olla. Seega on sellega klaar, kuid üldiselt ootan EM-ilt ikkagi võitluslikke mänge ning mõne üllataja sekkumist medalimängu.
 
Ralf: Holland!
 
Tänan Egertit ja Ralfi vastamast nendele küsimustele.




No comments:

Post a Comment